Op deze wijze maakt de BankGiro Loterij aankopen, tentoonstellingen en educatieve activiteiten van deze musea mogelijk. Emilie Gordenker (directeur Van Gogh Museum): 'Wij zijn dolblij met deze royale bijdrage van de BankGiro Loterij, waarmee het Van Gogh Museum substantiële aankopen kan doen. Aanwinsten zijn essentieel voor musea - ze verfrissen de collectie en bieden belangrijke nieuwe inzichten voor bezoekers en wetenschappers. De BankGiro Loterij is echt onmisbaar voor deze kerntaak van het Van Gogh Museum.’ Zo kocht het Van Gogh Museum onlangs, met steun van de BankGiro, de pasteltekening Badende vrouw van Degas aan. Later deze maand opent in het Van Gogh Museum de langverwachte tentoonstelling In the Picture.
Fotografie: Roy Beusker Fotografie
Bank Giro Loterij
In totaal kan de BankGiro Loterij dankzij haar deelnemers ruim 84,3 miljoen euro verdelen. Schenkingen van de BankGiro Loterij zijn bedoeld om cultureel erfgoed te behouden en toegankelijk te maken voor publiek. Het Van Gogh Museum wordt sinds 1998 door de BankGiro Loterij gesteund en organiseert gezamenlijk met de loterij speciale bijeenkomsten voor deelnemers van de BankGiro Loterij.
In the Picture Het Van Gogh Museum presenteert van 21 februari t/m 24 mei In the Picture: een tentoonstelling die draait om de rol en betekenis van het kunstenaarsportret. Zo’n 75 portretten geven een veelzijdig beeld van de rijkdom aan zelfportretten en portretten die kunstenaars van elkaar maakten in de tweede helft van de 19de eeuw en de vroege 20ste eeuw.
Thema’s als identiteit en imagovorming staan hierbij centraal. De tentoonstelling brengt grote namen en nieuwe gezichten samen. Behalve portretten van Vincent van Gogh zijn er onder meer werken van Edvard Munch, Gustave Courbet, Francis Bacon en Helene Schjerfbeck te zien. Daarnaast presenteert In the Picture werk van moderne en hedendaagse kunstenaars die zich lieten inspireren door de zelfportretten van Van Gogh.