Workshop
Tijdens de opening konden bezoekers deelnemen aan een speciale workshop. Kinderen kregen de kans om hun favoriete werken van Van Gogh zelf af te maken. Op basis van lijntekeningen van fragmenten uit bekende werken zoals Zonnebloemen, De aardappeleters en Amandelbloesem, kleurden ze hun eigen versie met krijt en potlood. De workshop werd enthousiast ontvangen en creëerde een levendige, creatieve sfeer waarbij families samen konden ervaren.
‘Het is prachtig om te zien hoe deze kinderen zich hebben laten inspireren door Vincent van Gogh,’ zegt Sarah Broekhoven, educator bij het Van Gogh Museum. ‘Kunst heeft de kracht om te verbinden, ongeacht achtergrond of taal. In de workshops zagen we hoe de kinderen op hun eigen creatieve manier reageerden op Van Goghs werk. Ze maakten niet simpelweg kopieën, maar creëerden persoonlijke interpretaties die hun eigen ervaringen en emoties weerspiegelen. Dit is precies wat we met het project Kunst Kijken met Vincent wilden bereiken: kinderen die normaal gesproken niet zo snel in aanraking komen met musea, de kans geven om kunst te ervaren én zelf te maken.’
Over De Vrolijkheid
Stichting De Vrolijkheid organiseert al 25 jaar creatieve workshops en kunstzinnige activiteiten op Nederlandse asielzoekerscentra. Wekelijks verzorgt de stichting zo'n 100 workshops door het hele land, gericht op kinderen, tieners en jongeren.
Met kunst als middel investeert De Vrolijkheid in de ontwikkeling, veerkracht en welzijn van jonge azc-bewoners. Zij creëren een positieve uitlaatklep en bieden een veilige omgeving waar kinderen hun talenten kunnen ontdekken en hun verhaal kunnen vertellen.
De tentoonstelling Kunst Kijken met Vincent is nog tot en met 26 maart 2025 te zien in het atelier, naast Bistro Vincent in het Van Gogh Museum.